Blog

ile kosztuje logo

Ile kosztuje logo?

Różnice w doświadczeniu, umiejętnościach i pozycji na rynku sprawiają, że cenniki projektantów znacząco się od siebie różnią. Widząc ile toczy się sporów odnośnie proponowanych stawek za zlecenie, postanowiłem przeprowadzić symulację “z życia wziętą” i określić ile kosztuje logo.

Czytaj więcej

konkursy graficzne

Dlaczego konkursy graficzne to kiepski pomysł?

Temat konkursów graficznych był już poruszany wiele razy, przez różne osoby i w różnych miejscach. Psucie rynku, wyzysk, gimnazjaliści itd. itd. Dziwi mnie trochę, że tak mało osób zwraca uwagę na to, że na takich konkursach traci też klient, dlatego postaram się dzisiaj przedstawić temat z trochę innej strony.

Czytaj więcej

mity graficzne

5 graficznych mitów.

Przeglądając od czasu do czasu różne fora branżowe czy grupy fejsbukowe zauważyłem sporo dziwnych teorii nt. naszej pracy, dlatego też chciałbym raz na zawsze rozprawić się z krążącymi mitami na temat projektowania graficznego.

Czytaj więcej

bledy poczatkujacych

9 błędów początkujących.

Każdy kto zaczyna (nie tylko z projektowaniem), prędzej czy później wpadnie w pułapkę i będzie robił coś co wydaje się słusznym rozwiązaniem, ale w efekcie jest sporym błędem. Takich błędów, popełnianych przez większość początkujących, zebrało się kilka i dziś chciałbym je tutaj wymienić i doradzić jak ich unikać.

Czytaj więcej

jak zbudowac dobre portfolio

Jak zbudować dobre portfolio?

Dobre portfolio to podstawa w naszej branży. Wydaje ci się, że prezentujesz wysoki poziom, a mimo to klienci nie dobijają się do ciebie drzwiami i oknami? Dziś pomogę ci podnieść poziom twojego portfolio.

Czytaj więcej